KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14796198
*
nr 1479 6198
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Stadsgården". Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:24:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 19:28:43
1
1.500 kr
18/7 19:19:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig-åke lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
*
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
nr 1479 6198
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Stadsgården". Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 19:28:43 | 1 | 1.500 kr |
18/7 19:19:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Ã…ke Lund, född i Stockholm 1932, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig-åke lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55